Praha/Mnichov, 28. dubna 2017 - Fujitsu rozšiřuje portfolio integrovaných systémů PRIMEFLEX. Na trh přichází nový PRIMEFLEX pro Storage Spaces Direct, jehož cílem je pomoci podnikům redukovat složitost systémů a riziko při zavádění vysoce výkonných hyperkonvergovaných infrastruktur společnosti Microsoft v datových centrech. Nejnovější přírůstek v rodině PRIMEFLEX vybudovalo Fujitsu na základě důvěryhodných, osvědčených konfigurací virtuální infrastruktury, které kombinují servery, úložiště a budování sítí. Zákazník tak získá komplexní systém a může se těšit na nižší náklady.

Integrovaný systém Fujitsu PRIMEFLEX je jedním z nejkomplexnějších systémů předkonfigurovaných a předem otestovaných systémů pro datová centra zaměřená na podnikání. Nejnovější přírůstek využívá technologii Microsoft Storage Spaces Direct, která je součástí systému Microsoft Windows Server 2016, která umožňuje použít lokálně připojené pevné disky v serverových systémech k vytvoření vysoce dostupného a vysoce škálovatelného úložiště definovaného softwarem za zlomek nákladů tradičních polí SAN nebo NAS. Výsledkem je, že Fujitsu PRIMEFLEX poskytuje ideální základ pro rychlou implementaci časově odolné IT infrastruktury, která snižuje riziko nasazení, náklady na vlastnictví a zkracuje dobu instalace pro hyperkonvergentní IT prostředí.

Jedním z prvních zákazníků společnosti Fujitsu, kteří využívají služby PRIMEFLEX pro Storage Spaces Direct, je švédský poskytovatel IT služeb, Make IT. Adam Lantz, obchodní ředitel společnosti Make IT, říká: "Řešení PRIMEFLEX nám poskytuje vynikající výkon a snižuje náklady na skladování, podlahové prostory, napájení a chlazení datového centra. Flexibilní návrh designu platformy PRIMEFLEX znamená, že můžeme sloužit potřebám zákazníků všech velikostí. Pro nás to znamená významnou ochranu investice a důvod, proč růst tímto směrem i v budoucnu."

Olivier Delachapelle, vedoucí oddělení pro korporátní obchod pro region EMEIA, říká: "Virtualizace datových center je technologie, která mění hru a výrazně zvyšuje efektivitu, výkonnost, dostupnost a flexibilitu IT infrastruktur. Jelikož se firmy přesouvají k digitálním obchodním procesům, je dalším krokem vpřed přechod k hyperkonvergovaným infrastrukturám. Hyperconvergentní znamená odolný a agilní, tedy, že podniky mohou snadno přizpůsobit IT zdroje měnícím se požadavkům firmy. Z ekonomického hlediska však nemá smysl pokoušet se vybudovat z ničeho hypergonvergentní infrastrukturu, protože je velmi složitá a vyžaduje odborné dovednosti. Abychom se těchto problémů s přechodem do hyperkonvergovaných systémů zbavili, vytvořili jsme společně s Microsofterm tuto osvědčenou, integrovanou platformu. "

Rychlost je klíčovým atributem nového systému PRIMEFLEX, který přináší ultranízké reakční časy v dané milisekundě. To umožňuje návrh úsporného hypervisoru v kombinaci s vysokorychlostním ukládáním dat pomocí all-flash technologie, vysokou propustností a sítí s nízkou latencí. Konfigurace začínají na systému složeném pouze ze dvou serverů a flexibilně se rozšiřují až na 16 strojů, podporují až 800 virtuálních serverů nebo stolních počítačů a nabízejí rozsáhlé možnosti automatizace a pomáhají šetřit čas a peníze při údržbě. To jsou klíčové důvody, proč je integrovaný systém Fujitsu PRIMEFLEX for Storage Spaces Direct ideální pro firmy, kde je omezena IT podpora, jako jsou malé a střední podniky a podniky se vzdálenými pobočkami.

Ceny a dostupnost

Integrovaný systém Fujitsu PRIMEFLEX for Storage Spaces Direct je k dispozici v regionu EMEIA od května 2017 přímo od společnosti Fujitsu a prostřednictvím partnerů společnosti Fujitsu. Ceny závisí na konfiguraci.

Společnost Fujitsu poskytuje PRIMEFLEX for Storage Spaces Direct jako jeden balík hardwaru, softwaru a podpory. Infrastruktura pro výpočet a ukládání dat využívá vysoce výkonné, energeticky účinné servery PRIMERGY x86 v kombinaci se softwarově definovanými servery a úložšti, což je technologie již integrovaná do systému Microsoft Windows Server 2016. Systém byl nově vyvinut na základě rozsáhlých zkušeností Fujitsu s hypergonvergentí infrastrukturou společnosti Microsoft. Řešení se připojuje k existujícím integrovaným systémům Fujitsu PRIMEFLEX pro prostředí společnosti Microsoft včetně systému PRIMEFLEX Cluster-in-a-box, který je založen na technologii softwarově definovaného úložiště zavedené v systému Windows Server 2012.

Online zdroje

Čtěte blog Fujitsu: http://blog.ts.fujitsu.com/index.php/category/channel/
Sledujte Fujitsu na Twitteru: http://www.twitter.com/Fujitsu_Global
Sledujte nás na LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/fujitsu
Vyhledejte společnost Fujitsu na Facebooku: http://www.facebook.com/FujitsuICT
Obrazový a mediální server Fujitsu: http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/portal.php
Pro pravidelné aktualizace a novinky si uložte odkaz na redakci Fujitsu: http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx

O Fujitsu EMEIA

Fujitsu umožňuje zákazníkům sebevědomě využívat digitální příležitosti a pomáhá jim vyvážit robustní informační technologie a digitální inovace. Tato přední společnost působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) může tohoto cíle dosáhnout díky komplexnímu portfoliu firemních technologických produktů, řešení a služeb, sahajících od pracovních stanic až po datová centra, řízené služby a cloudový software a řešení. Vizí Fujitsu je umožnit vznik inteligentní společnosti zaměřené na člověka,která vytváří hodnoty propojováním infrastruktury, rozšiřováním možností lidí a kreativní definicí nových forem inteligence. V Evropě, na Blízkém východě, v Indii a v Africe (EMEIA) má Fujitsu více než 29 000 zaměstnanců a tvoří součást celosvětové skupiny Fujitsu. Další informace naleznete na adrese  http://www.fujitsu.com/fts/about/

 O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 156 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 48 miliard USD (k 31. březnu 2016).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu. 

Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou správné v čase uveřejnění a mohou se změnit bez předchozího upozornění.

Text nevyjadřuje názor redakce