Dačice, 29. května 2017 – Kompletní rekonstrukci a přístavbu jednoho z pavilonů zahájila v areálu Dačické nemocnice společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Projekt v hodnotě přesahující 90 mil. Kč bude dokončen na konci letošního roku. Investorem je Jihočeský kraj. Objekt bude sloužit jako pobytová sociální služba domov pro seniory.

Rekonstrukce starších nevyhovujících objektů je jednou z cest, kterou se chce společnost HSF System v budoucnu ubírat. „Prostoru pro nové objekty ubývá. Je ale stále velké množství staveb, které jsou zanedbané a neslouží původnímu účelu. Jde o projekčně i stavebně náročnější akce, což vyžaduje vysokou odbornou kvalitu,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

S náročnými úkoly se musí stavaři poprat i v Dačicích. Už samotný účel objektu, tedy bydlení pro seniory s odpovídajícím servisem a službami, přináší celou řadu neobvyklých technických řešení tak, aby projekt vyhověl veškerým legislativním požadavkům na stavby tohoto typu. Stavaři mají velmi omezený manipulační prostor a musí zohlednit i to, že stavba probíhá v areálu nemocnice, ve které probíhá obvyklý provoz.

V Dačicích si stavaři vzali na pomoc celou řadu moderních technologií. „Upozornil bych určitě na bezvýkopovou sanaci stávající kanalizační sítě, provedení difuzních clon ve stávajícím zavlhlém objektu, použití moderních betonářských prvků v monolitických konstrukcích a v neposlední řadě nosnou konstrukci střechy z viditelných lepených dřevěných vazníků. K náročným konstrukcím patří rovněž velkoformátové prosklení částí fasády a skleněné konstrukce zábradlí a paravánů,” přibližuje ty nejdůležitější prvky ředitel HSF System Jan Hasík.

Dokončení stavby se plánuje na prosinec letošního roku. Místo v něm najde 78 seniorů.Vizualizace přístavby

Poznámky pro editory
• Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002.
• Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí.
• Podle ročenky TOP 2016 Časopisu českého stavebnictví je podle čistých tržeb HSF System na 22. místě.
• V roce 2015 dosáhla společnost HSF System tržeb 1,8 mld. Kč.
• Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje.
• Společnost má sídlo v Ostravě, pobočky v Praze a Plzni. Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK.

Kontakt pro média:
Lukáš Klapil, Crest Communications Ostrava, Mob.: 603 824 194, klapil@crestmorava.cz

Text nevyjadřuje názor redakce