Lauterach, 3. července 2017. Celosvětově jednotné služby pod jednou společnou značkou: tak zní strategie logistické společnosti Gebrüder Weiss. Po založení nejrůznějších poboček v Německu, Číně, Hongkongu a v Singapuru v první polovině roku si nyní společnost stanovila další cíl a oznámila založení vlastní organizace v USA. Od 3. července zahájí pod značkou Gebrüder Weiss svou činnost dalších pět poboček: Atlanta, Boston a Los Angeles budou 100 % převedeny z bývalé americké joint venture. Dvě další pobočky společnost otevře v New Yorku a v nové centrále společnosti Gebrüder Weiss USA v Chicagu. V USA najde v těchto pobočkách práci přibližně 100 zaměstnanců.

Kromě různých logistických služeb s hlavním zaměřením na leteckou a námořní přepravu bude společnost Gebrüder Weiss v těchto nových pobočkách nabízet také specifická logistická řešení. Spektrum služeb bude sahat od skladování zboží a lokální distribuci až po řešení e-commerce včetně systémů internetového obchodu. Společnost má zájem v nových pobočkách postupně rozvíjet také služby týkající se oborové expertízy, zejména v oblasti automotive a high tech.

„Kombinujeme globální společnou síť s vysokou mírou lokálního know how. V nových pobočkách bychom chtěli touto koncepcí upevnit postavení poskytovatele logistických služeb service excellence," říká Heinz Senger-Weiss, člen představenstva společnosti Gebrüder Weiss. S řadou zákazníků jsme mohli rozvíjet jednotná logistická řešení na globální úrovni již v minulých letech. Tuto nabídku by chtěla společnost Gebrüder Weiss ještě více zintenzivnit a dále rozvíjet společně se zadavateli. „Nezávislá a silná přítomnost v USA má pro nás enormní strategický význam,“ říká Senger-Weiss.

Centrální logistické uzly světa
Společnost Gebrüder Weiss se nadále rozšiřuje také v čínských obchodních centrech: Nedávno otevřené pobočky v Hongkongu a v Šen-čenu doplní od 1. července reprezentační kancelář v Čan-ťiangu na jihu ekonomicky silné provincie Kuang-tung. Během tohoto léta dojde ještě k otevření další kanceláře ve městě Kanton. V Německu budou pobočky pro leteckou a námořní přepravu v Hamburku a ve Frankfurtu rozšířeny ještě o kancelář na letišti v Düsseldorfu. V průběhu roku otevře logistická společnost dvě další kanceláře v Mnichově a ve Stuttgartu. Společnost Gebrüder Weiss tak pokrývá nejdůležitější světová překladiště. Celosvětovou síť poboček a služeb najdete na webových stránkách společnosti: www.gw-world.com

O společnosti Gebrüder Weiss
S téměř 6 500 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a předběžným obratem 1,36 miliard eur (2016) se společnost Gebrüder Weiss řadí k vedoucím přepravním a logistickým společnostem v Evropě. Pod hlavičkou Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) sdružuje firma vedle svých hlavních oborů činnosti pozemní přepravy, letecké a námořní přepravy a logistiky i řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných podniků, mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech podniky), inet-logistics (softwarová řešení managementu přepravy TMS), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, společníka rakouské DPD. Toto sdružování umožňuje koncernu rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Se širokým spektrem ekologických, ekonomických a sociálních opatření je dnes rodinný podnik, jehož historie v oboru přepravy sahá více než 500 let do minulosti, i čelním představitelem trvale udržitelného rozvoje.

Kontakt
Podniková komunikace Gebrüder Weiss
press@gw-world.com
Bundesstraße 110, A-6923 Lauterach
Tel.: +43.5574.696.2169
Fax: +43.5.9006.2173
www.gw-world.com/news/

Text nevyjadřuje názor redakce