Více než 20 obrazů se bude dražit nad hranicí milionu korun. Nejdražším obrazem aukce je dílo Antonína Procházky Zátiší s vázou a kyticí startující na osmi milionech korun. Vyvolávací cenu šesti miliónů dosahuje obraz Jana Zrzavého Kalvárie v Locronanu II, stejně jako plátno Antonína Slavíčka nesoucí název Po dešti. Za pět a půl miliónů bude nabízena velkoformátová Kompozice od Františka Foltýna. Olej na plátně Václava Špály Pohled na Žofín a na Národní divadlo bude dražen za 4,8 miliónů.

Na aukci bude představena nádherná a sběratelsky velice významná znovuobjevená práce Babička Dapeciová od Maxe Švabinského, která vyniká naprostým mistrovstvím jeho vrcholné tvorby. Monumentálně pojatá niterná podobizna představuje Josefinu Dapeciovou, babičku Švabinského choti Ely Vejrychové.

Jedním z nejstarších děl je nesčetněkrát vystavované a publikované unikátní plátno Tři objímající se andělé od Františka Tkadlíka. Sběratelsky zcela unikátní je dílo Psík od na trhu naprosto výjimečně se vyskytujícího Karla Purkyně z 60. let 19. století, stejně jako znovuobjevené plátno Krkonošská bouda sourozenců Quido a Amálie Mánesových. Mistry české krajinomalby velkolepě reprezentuje několik prací Antonína Chittussiho a bohatě zastoupená je i Haushoferova škola v čele s raným monumentálním plátnem Bedřicha Havránka. Mařákova škola je prezentována zejména dvěma významnými díly Antonína Slavíčka a velkoformátovým plátnem Otakara Lebedy. Francouzské impresionisty pak zastupuje Armand Guillaumin a jeho plátno Oráč v krajině.

Česká moderna je opět nadmíru kvalitně zastoupena nejen těmi nejznámějšími autory, ale zejména pak významnými díly, která byla po mnoho desítek let nedostupná v soukromých sbírkách. Jedním z nich je vynikající zátiší Antonína Procházky na pomezí orfistického a abstraktního umění vročené do počátku první světové války. Nefigurativní malbu rovněž představuje i artificiální plátno z pařížské periody Františka Foltýna, které si v ničem nezadá s díly od Františka Kupky. Třicátá léta výborně reprezentuje Portrét L. Seifertové od Josefa Šímy. K vidění jsou díla i velikánů českého poválečného umění Mikuláše Medka, Roberta Piesena, Františka Muziky a dalších.

Nepřehlédnutelná je i zcela výjimečná plastika Hlava medusy od Theodora Pištěka, který nedávno oslavil své významné životní jubileum právě v GALERII KODL. Při této příležitosti byla rovněž pokřtěna výpravná publikace „Theodor Pištěk Člověk a stroj“ od Petra Volfa.

GALERIE KODL dlouhodobě podporuje i soudobé umění. Proto je do aukce zařazeno několik význačných současných výtvarníků. Jejich díla budou již pošesté dražena ve prospěch Centra Paraple. Výtěžek z prodeje uměleckých děl využije Centrum Paraple na pomoc lidem na vozíku s poškozením míchy. GALERIE KODL spatřuje v této dlouhodobé spolupráci vhodný způsob pomoci hendikepovaným lidem.Jedná se o práce malířů Jana Knapa, Jana Pištěka, Josefa Bolfa, Jaroslava Valečky, Petra Nikla, Jiřího Straky, fotografa Pavla Brunclíka a dále autorů Jánuše Kubíčka, Zdeňka Sýkory a Františka Ronovského. „Těší nás, že jsme společně založili tradici podpory Centra Paraple uměním. Jsme rádi, že díla věnovaná do aukce budou inspirovat i pomáhat“, uvádějí patroni této aukce – Zdeněk Svěrák a Jan Kačer.