Forenzní analýza mobilních telefonů je pro kriminalisty na denním pořádku, a to zvláště při odhalování organizovaného zločinu. Zástupci specializovaných policejních jednotek Peru proto neskrývali své nadšení, jak moc mohou výrobky Compelsonu jejich práci usnadnit.Compelson

Seminář v Limě přitáhl více než 45 specializovaných policistů, vyšetřovatelů, zástupců ministerstev vnitra a financí či soukromníků zabývajících se mobilními technologiemi. Generální ředitel společnosti Compelson Dušan Kožušník zdůraznil, že firma je průkopníkem v oboru forenzní analýzy mobilů, který také před 22 lety založila. Velkou předností jejich programů je, že dokáží pracovat s více aplikacemi, než všichni její konkurenti dohromady.

Zapálení posluchači se dotazovali, jak skloubit výrobky Compelsonu s těmi, které již používají. Dušan Kožušník odpověděl: „Současné programy jsou úzce specializované. Abyste mohli plně využít potenciál, potřebujete je všechny. Právě přidáním našich programů zvýšíte výstup své analýzy o 15-20 %.“ Firma jako jediná v oboru školí nejen své vlastní programy, ale i ty konkurenční, aby uživatel uměl při své práci získat maximum.

Účastníci s radostí přivítali nabídku zkušební demoverze programů MobilEdit Forensic Express, Camera Ballistics a Phone Copier Express. Po semináři následovaly individuální schůzky o konkrétních podmínkách dodávek.

Zástupci firmy se představili nejen v Peru. Zastupitelské úřady ČR a zahraniční kanceláře agentury CzechTrade společně uspořádaly turné po Latinské Americe. „Celý měsíc se konají obchodní cesty a B2G a B2B meetingy v Kostarice, Kolumbii, Mexiku, Peru, Brazílii, Chile, Argentině i Uruguayi,“ komentuje akci ředitel zastoupení CzechTrade v Limě Emil Ulrych. Zatímco v Costa Rice jsou inovativní technologie firmy již dobře známé a používané, pro Peru jsou novinkou. Přitom jejich využití je nadmíru potřebné v boji proti výrobcům a pašerákům drog.

Turné je ve své polovině a na zástupce firmy Compelson čekají jednání v dalších zemích Latinské Ameriky.

 

Text nevyjadřuje názor redakce