Fond investuje do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale bude i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Na Slovensku přitom ARETE již vlastní a rozvíjí řadu nemovitostí v Žilině, v Novém Mestě nad Váhom a u Košic v celkové hodnotě přes 50 milionů eur.

„Zejména slovenský trh považujeme z našeho pohledu za velmi perspektivní. Máme zde v portfoliu již řadu nemovitostí i vlastní tým a kancelář. Získání možnosti aktivní nabídky investorům tak představuje logický krok v rozvoji naší skupiny. Jak pro Slovensko, tak pro Německo a Rakousko platí, že mají dobrý potenciál a my jsme si již ověřili, že o investice do našeho fondu je v těchto zemích zájem,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel ARETE. „Chceme být mezinárodním fondem pracujícím na bázi mezinárodních standardů a s mezinárodním portfoliem investorů.”

Robert Ides, druhý spoluzakladatel skupiny, řekl, že fond plánuje mít až poloviční zastoupení investorů ze Slovenska, Německa a Rakouska. „Nemovitosti ale chceme i nadále kupovat především v České republice a na Slovensku, i když zvažujeme i příležitosti v jiných zemích střední Evropy,“ dodal Ides.

Celý proces získání potřebných povolení trval přibližně dva měsíce a bylo při něm nutné splnit řadu legislativních podmínek. Investoři ze zemí mimo Českou republiku mohli vstoupit do fondů ARETE i dříve na základě své vlastní iniciativy, ale nyní má ARETE nově možnost aktivního oslovování investorů z těchto zemí. Tato činnost na zahraničních trzích pak již spadá pod gesci národních regulátorů finančních trhů.

Třetí fond skupiny ARETE, kterého se proces notifikace týkal, je pro investory otevřen od tohoto roku. Bude investovat do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Cílová hodnota jeho portfolia by se měla blížit částce 12 miliard Kč a portfolio by mělo zahrnovat přes 600 000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch a více než 300 tisíci metry čtverečními stavebních pozemků pro další výstavbu.

Text nevyjadřuje názor redakce