Praha, Česká republika, 23. 7. 2020 – Prostředky získané emisí dluhopisů využije skupina ČMN na částečné financování svých investičních aktivit v oblasti komerčních nemovitostí. „Objem 1,5 miliardy je stropovou částkou. Počet konkrétních emisí a jejich objem bude vycházet z projektů, které se chystáme realizovat, a informovat o nich budeme jak investory, tak ČNB dle požadavků regulátora,“ řekl Radek Stacha, předseda představenstva ČMN.

 

Všechny dluhopisy vydané v rámci tohoto programu budou nově zajištěné ručením holdingové společnosti Českomoravská Nemovitostní, jejíž konsolidovaná hodnota aktiv ke konci roku 2019 přesahovala 4,8 miliardy korun. „Zajištění emise dluhopisů mateřskou společností vlastnící majetek v hodnotě vydaných dluhopisů poskytuje investorům významně vyšší jistotu splacení. Na trhu dluhopisů je zajištění něčím nadstandardním,“ uvádí Lumír Schejbal, partner advokátní kanceláře Schejbal & Partners.

 

Letos skupina ČMN získala budovy za 2 miliardy korun

I navzdory současnému zpomalení trhu uskutečnila realitní skupina ČMN koncem června letošního roku jednu z největších transakcí na nemovitostním trhu. Do jejího portfolia přibyly minulý měsíc administrativní budovy CITY WEST C1 a C2 za více než dvě miliardy korun. Celková pronajímatelná plocha budov spravovaných ČMN tak v současnosti tvoří více než 70 000 m2, což skupinu řadí mezi 10 největších držitelů kancelářské plochy v Praze.

 

ČMN se zaměřuje na nákup komerčních nemovitosti ve velkých městech s nájemníky z řad významných národních i nadnárodních hráčů. Cílí především na stabilní kancelářský sektor. Skupina ČMN patřila v roce 2019 mezi největší lokální hráče z hlediska uskutečněných transakcí. Ve druhém čtvrtletí loňského roku koupila v Praze nemovitost Crystal a ve třetím administrativní budovu BLOX.

Text nevyjadřuje názor redakce