Svou výnosností se fond tradičně umisťuje mezi nejlepším tuctem fondů kvalifikovaných investorů v žebříčku Top Realitní Fondy vyhlašovaném Hospodářskými novinami a Institutem strategického investování Vysoké školy ekonomické.

Fond si navíc tuto vysokou výnosnost udržuje dlouhodobě – v hodnocení průměrného ročního výnosu za celou dobu od vzniku fondu se umisťuje podobně vysoko, ačkoli patří mezi nejdéle trvající fondy a brzy oslaví desetileté výročí.

V minulosti fond investoval například jeden z největších českých developerských projektů Čakovický park s více než 800 byty. V současnosti rozvíjí projekty nemovitostní projekty jako Lipenecký park, Rezidence Harfistka či Sedmikráska. Z významnějších projektů připravuje například projekt Rezidence Kubištova.

Investice poskytují dobrou diversifikaci, protože jsou mixem různých rezidenčních projektů v různých fázích výstavby a komerčního developmentu. Investiční skupina Natland pojímá development komplexně a snaží se do lokality nejen umístit stavbu, ale vtisknout jí i ducha.  Kombinací větších i menších nemovitostních projektů, polyfunkčních objektů je navíc připravena na proměny postcovidové poptávky na trhu.

Od mnoha ostatních nemovitostních fondů se Natland rezidenční investiční fond liší také tím, že se nesoustředí na skupování již hotových nemovitostí. Ve většině případů vytváří celou hodnotu, od akvizice projektu přes finální předání klíčů až po následnou péči o klienty.

V době takřka nulových úrokových sazeb pro střadatele jsou investice do nemovitostí stále výhodnější. Samostatná koupě bytu či celého domu však nemusí být pro všechny realizovatelná a nese s sebou vysoké požadavky na koncentraci kapitálu, expozice i případného rizika. Podíl v Natland rezidenčním investičním fondu tak nabízí podíl na nemovitostních výnosech při účasti menší, než kolik by stál byt. A pro menší účast na nemovitostních investicích Natlandu, skupiny spravující aktiva v hodnotě sedmi miliard korun, je možno využít i dluhopisů Natland Bonds III. Tyto prostředky Natland investuje například do přípravných fází developerských projektů pro investiční fond.  

 

Text nevyjadřuje názor redakce